רעיונות למשחקי דרך לטיול

יציאה לטיול בכביש יכולה להיות חוויה מרגשת ובלתי נשכחת למשפחות ולחברים כאחד. עם זאת, השעות הארוכות המובלות ברכב יכולות לפעמים להוביל לשעמום, במיוחד עבור נוסעים צעירים. כדי לשמור על כולם מבדרים ומעורבים במהלך המסע, משחקי דרך לטיול יכולים להיות פתרון מצוין.   

משחקי כביש קלאסיים 

אחת הדרכים הטובות ביותר להעביר את הזמן ולבדר את כולם בטיול היא על ידי משחק משחקי כביש קלאסיים. דורות של מטיילים נהנו ממשחקים אלה והם קלים ללמידה, ודורשים מעט מאוד ציוד. הנה כמה משחקי כביש קלאסיים פופולריים שכדאי לנסות בטיול הבא שלך: 

אני מרגל: המשחק הזה מושלם לכל הגילאים וניתן לשחק בו עם שני אנשים בלבד. אדם אחד בוחר חפץ שהוא יכול לראות ואומר, "אני מרגל עם העין הקטנה שלי משהו שהוא (צבע או מאפיין של החפץ)". לאחר מכן השחקנים האחרים מנחשים בתורות מה עשוי להיות החפץ. מי שמנחש נכון זוכה לבחור את האובייקט הבא. 

20 שאלות: במשחק הזה, אדם אחד חושב על חפץ, אדם או מקום, והשחקנים האחרים שואלים בתורו שאלות כן או לא כדי לנסות להבין מה זה. מי שמנחש נכון את התשובה בתוך 20 שאלות מנצח. 

משחק לוחית רישוי: משחק זה מושלם לנסיעות כביש ארוכות, מכיוון שהוא כרוך בחיפוש לוחיות רישוי ממדינות או מדינות שונות. כל שחקן עוקב אחר לוחיות הרישוי הייחודיות שהוא מזהה, והאדם שמוצא הכי הרבה בסוף הטיול מנצח. 

משחק אלפבית: במשחק זה, השחקנים מנסים למצוא מילים שמתחילות בכל אות באלף-בית, לפי הסדר, על שלטים, שלטי חוצות או חפצים אחרים מחוץ למכונית. האדם הראשון שמשלים את האלף-בית מנצח. 

בעת משחק משחקי כביש קלאסיים, חשוב להיות גמישים ולהתאים את הכללים כך שיתאימו לגילאים ולתחומי העניין של הנוסעים שלך. הקפידו לקחת הפסקות בעת הצורך ועודדו את כולם להשתתף. 

משחקי לוח נסיעות 

משחקי לוח נסיעות הם עוד דרך נהדרת לבדר את כולם במהלך טיול דרכים. משחקים אלה תוכננו במיוחד כדי להיות שיחק במכונית או בדרכים, מה שהופך אותם תוספת מושלמת לטיול שלך. לפני שתצאו למסע, שקלו לבקר בחנות צעצועים כדי לעיין במבחר משחקי הלוח שלהם. 

היתרונות של משחקי לוח לנסיעות כוללים את גודלם הקומפקטי, מה שהופך אותם לקלים לאריזה ולאחסון במכונית, ויכולתם לערב שחקנים בכל הגילאים. בנוסף, משחקי לוח רבים לנסיעות מתוכננים עם אחסון מובנה עבור חלקי משחק, מה שמקטין את הסיכון לאבד אותם במהלך הנסיעה. 

בעת בחירת משחקי לוח נסיעות בחנות הצעצועים, שקול את גילאי הנוסעים שלך ואת תחומי העניין שלהם. חלק ממשחקי הלוח הפופולריים כוללים גרסאות נסיעות של משחקי לוח קלאסיים, כגון Travel Scrabble, Travel Battleship ו-Travel Connect Four. משחקי לוח חדשים יותר לנסיעות, כמו Spot It! On The Road ו- Bananagrams, הן גם אפשרויות נהדרות. 

משחקי דרך לטיול

משחקי דרך לילדים 

שמירה על בידור הילדים במהלך נסיעה בכביש יכולה להיות אתגר, אבל יש הרבה משחקי כביש שתוכננו במיוחד עבור נוסעים צעירים. התאמת משחקי דרך קלאסיים לילדים יכולה להיות פשוטה כמו הפיכת הכללים לגמישים יותר או שילוב הדמויות או הנושאים האהובים עליהם. 

בינגו לרכב: צור כרטיס בינגו פשוט עם תמונות של דברים שנראים בדרך כלל בנסיעה בכביש, כגון תמרור עצור, פרה או מכונית אדומה. תנו לכל ילד כרטיס ובקשו ממנו לסמן את הפריטים כפי שהוא רואה אותם. הילד הראשון שמקבל שורה מלאה, עמודה או אלכסון מנצח. 

חפש את המטמון: צור רשימה של פריטים שהילדים יוכלו למצוא במהלך הטיול, כגון סוג מסוים של לוחית רישוי, שלט חוצות עם מילה ספציפית או סוג מסוים של רכב. הילד הראשון שמוצא את כל הפריטים ברשימה שלו זוכה. 

משחקי סיפורים: עודדו את הילדים להשתמש בדמיון שלהם על ידי משחק במשחקי סיפורים. אדם אחד מתחיל סיפור, וכל אחד בתורו מוסיף משפט או שניים כדי להמשיך את הסיפור. ניתן להתאים משחק זה כך שישלב נושא או דמויות שהילדים נהנים מהם. 

כשאתם משחקים משחקי כביש עם ילדים, זכרו להיות סבלניים וגמישים. עודדו את היצירתיות וההשתתפות שלהם, והיו מוכנים להתאים את המשחקים לתחומי העניין והיכולות שלהם. 

משחקי דרך למבוגרים 

משחקי דרך אינם מיועדים רק לילדים; יש שפע של אפשרויות לבדר נוסעים מבוגרים גם כן. שקול להתאים משחקי דרך קלאסיים למבוגרים על ידי הגדלת הקושי או שילוב נושאים בוגרים יותר. 

משחקי טריוויה: בחנו את הידע של חבריכם המטיילים באמצעות משחקי טריוויה. בחר קטגוריה, כגון היסטוריה, סרטים או ספורט, ושאל שאלות וענה בתורות. האדם עם התשובות הנכונות ביותר מנצח. 

במשחק הזה, השחקנים שואלים אחד את השני שאלות "האם אתה מעדיף" בתורות, מה שמאלץ אותם לבחור בין שתי אפשרויות קשות או הומוריסטיות. זה יכול להוביל לשיחות ודיונים מעניינים בין הנוסעים. 

שתי אמיתות ושקר: כל שחקן בתורו משתף שלוש אמירות על עצמו, שתיים מהן נכונות ואחת שקרית. השחקנים האחרים צריכים לנחש איזו אמירה היא השקר. המשחק הזה יכול להיות דרך מהנה ללמוד עוד על הנוסעים האחרים שלך.  

כשאתם משחקים משחקי כביש עם מבוגרים, זכרו לכבד את העדפותיהם ואת רמות הנוחות שלהם. עודד את כולם להשתתף ולשתף רעיונות משלהם למשחקים או לנושאי שיחה. 

יצירת משחקי דרך משלך 

אם אתה מרגיש יצירתי, שקול לעצב משחקי דרך משלך לטיול שלך. זו יכולה להיות דרך מהנה לשלב את תחומי העניין וההעדפות של הנוסעים שלך וליצור חוויה ייחודית ובלתי נשכחת לכולם. 

התחילו בסיעור מוחות על רעיונות המבוססים על הגילאים ותחומי העניין של חבריכם לטיול. שקול להתאים משחקים קיימים או ליצור משחקים חדשים לחלוטין. ברגע שיש לך רעיון, לעבוד על הכללים וכל החומרים הדרושים או ציוד. 

בעת תכנון משחקי כביש משלך, זכור את המגבלות של סביבת מכונית, כגון שטח מוגבל והצורך של הנהג להתמקד בכביש. בנוסף, שקול את תחומי העניין והיכולות של הנוסעים שלך כדי להבטיח שכולם יוכלו להשתתף וליהנות מהמשחק. 

לאחר שיצרת את משחקי הדרך שלך, הקפד לשתף אותם עם אחרים. פרסם את הרעיונות שלך באינטרנט או שתף אותם עם חברים ובני משפחה שגם הם מתכננים טיולי דרכים. אתה אף פעם לא יודע, המשחק שלך עשוי להפוך לקלאסיקה הבאה של טיול דרכים! 

לסיכום, משחקי דרך ומשחקי קופסה לנסיעות הם כלים חיוניים לבידור ומעורבות של כולם במהלך נסיעות ארוכות. על ידי תכנון מראש וביקור בחנות צעצועים לפני הנסיעה שלך, אתה יכול להבטיח שיש לך מגוון רחב של משחקים שיתאימו לאינטרסים וליכולות של כל הנוסעים שלך. ממשחקי כביש קלאסיים ועד אפשרויות ייחודיות ומותאמות אישית, יש משהו שכולם יוכלו ליהנות ממנו בטיול הבא שלכם. אז, חגרו, צאו לדרך, ותנו לכיף להתחיל!